Blog

HiMMS Eurosia 2019 Fuarında Buluşalım

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı sektörün oyun kurucularını HIMMS Eurosia 2019’da ağırlıyor

Himms 2019 Fuarında Buluşalım

GALİLEO Tıp Teknolojileri A. Ş. olarak Himms 2019 Fuarına katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz de sunduğumuz hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için standımızı keşfedebilir, aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz.

Himms Hakkında

1961 yılında kurulan HIMSS, bünyesinde yer alan 600 şirket ve 450 dernek/vakıf ile birlikte dünya çapında sağlık alanında 70.000’den fazla kişiyi kapsamaktadır. Merkezi Şikago’da olan ve Amerika, Avrupa ve Asya’da yapılanması bulunan HIMSS’in kuruluş amacı, bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetleri sunumunda ve geliştirilmesinde en uygun düzeyde kullanımını sağlamaktır.

Bilgi ve teknoloji yolu ile “daha iyi sağlık” konusuna odaklanan HIMSS, bilgi ve teknoloji kullanılarak verilen küresel ve nedene dayalı sağlık hizmetlerinin sonuçlarını performansı artırmak üzere optimize etmektedir. 50. yılını 2011’de kutlayan HIMSS, Georgia Teknoloji Enstitüsü’nde kurulmuştur.

Kongre Hakkında

Türkiye gibi hızlı gelişme ve adaptasyon becerisine sahip genç bir ülkede; sağlığın her alanında olduğu gibi sağlık bilişimi alanında da dünyanın örnek alacağı önemli başarılara şahit olmaktayız. 2014 yılından itibaren başarıyla gerçekleşen HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı ve bu kapsamda HIMSS EMRAM kriterleri bakımından Türkiye’nin kat ettiği mesafe, tüm bölge ülkeleri ve gelişmekte olan ülkeler açısından Türkiye’yi rol model konumuna getirdi.

Sonuçta; Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayacak şekilde uluslararası bir etkinlik olarak “HIMSS Avrasya”yı yapma gereği kaçınılmaz hale gelmiş ve geçtiğimiz yıl düzenlenen HIMSS’18 Avrasya etkinliğine gösterilen yüksek düzeyde uluslararası katılım ve ilgi, bu yolda doğru adımların ve gelişmelerin yaşandığının göstergesi olmuştur.

Bu duygularla; “HIMSS’19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”nı 29 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihlerinde kıtaların kavuştuğu İstanbul’da yapacak olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayeleri başta olmak üzere, üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kuruluşların işbirliği ve bölge coğrafyadaki ülkelerin sağlık otoritelerinin katılımıyla gerçekleşecek “HIMSS’19 Eurasia”, katılımcılarına en iyi IT uygulamaları ve inovasyona dayalı sağlık çözümleriyle buluşma fırsatları sunacak. Böylece sağlık sektöründe güncel gelişmeleri ve geleceği birlikte keşfedeceğiz.

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar, yapay zeka ve yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluşacak.

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticilerini 29 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan HIMSS’19 Eurasia Konferansı ve Fuarına davet ediyoruz.

 

1 Eylül 2019 Haberler , , , , , , ,
About admin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı? Bizimle sohbet edin